O Firmie

METIMEX, firma działającą na rynku od ponad 20 lat, jest solidnym i godnym zaufania partnerem handlowym. Priorytetem jest dla nas zadowolenie klienta.

Dostarczamy sprzęt laboratoryjny do laboratoriów przemysłowych. Świadczymy usługi z zakresu doradztwa technicznego dotyczącego certyfikowanych materiałów odniesienia CRM oraz aparatury laboratoryjnej.

Spektrometry i sprzęt laboratoryjny – co oferujemy?

W naszej ofercie dostępne są spektrometry iskrowe. Proponujemy zakup spektrometrów emisyjnych przenośnych, jak i stacjonarnych, które znajdują one zastosowanie w procesach produkcyjnych, w magazynach materiałów wsadowych do produkcji oraz w procesie kontroli jakości, Oferta obejmuje sprzedaż urządzeń do przygotowania próbek, takich jak: prasy laboratoryjne i matryce. W naszym asortymencie znajdą Państwo ponadto stapiarki gazowe, młynki, mieszadła, szlifierki, polerki, frezarki.

W zakresie naszej działalności mieści się sprzedaż akcesoriów do analizy XRF, do których zaliczają się: miseczki aluminiowe, folie, lepiszcza, topniki do stapiania.Sprzedajemy wyroby laboratoryjne z stopów platyny, irydu i złota.

Zapewniamy duży wybór wzorców analitycznych i fizykochemicznych – dobieramy je na podstawie wymaganego składu chemicznego.

Uzupełnieniem dostępnego asortymentu są próbniki do pobierania próbek stałych, ciekłych, gazowych oraz materiały eksploatacyjne do metalografii, takie jak:

  • tarcze do cięcia,
  • żywice do inkludowania próbek na zimno i na gorąco,
  • papiery ścierne samoprzylepne i magnetyczne,
  • sukna polerskie samoprzylepne i magnetyczne,
  • tarcze ścierne diamentowe,
  • systemy magnetyczne do montażu papierów i sukien ściernych,
  • specjalne systemy do montażu i łatwego demontażu samoprzylepnych papierów ściernych,
  • zawiesiny i spraye diamentowe do szlifowania i polerowania,
  • zawiesiny Si oraz Al

Zajmujemy się również RECYKLINGIEM zużytych wyrobów laboratoryjnych wykonanych ze stopów metali szlachetnych.
Wszystkim osobom, które posiadają stare lub uszkodzone wyroby ze metali szlachetnych, możemy zaoferować ich wymianę na wyroby nowe i w pełni wartościowe. W zakresie naszej działalności mieści się odzyskiwanie metali z uszkodzonego wyposażenia oraz wytwarzanie z nich całkowicie nowych wyrobów. Oferujemy usługi z zakresu napraw tygli platynowych.Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Przedstawimy wstępną kalkulację usługi, z której skorzystało już wielu naszych klientów. RODO