O Firmie

METIMEX – poznajmy się!

METIMEX

METIMEX Laboratory Equipment, firma działająca na rynku od ponad 30 lat, jest solidnym i godnym zaufania partnerem handlowym. Priorytetem jest dla nas zadowolenie klienta.

Dostarczamy sprzęt laboratoryjny do laboratoriów przemysłowych. Świadczymy usługi z zakresu doradztwa technicznego dotyczącego certyfikowanych materiałów odniesienia CRM oraz aparatury laboratoryjnej.

Spektrometry i sprzęt laboratoryjny – co oferujemy?

W naszej ofercie dostępne są spektrometry iskrowe. Proponujemy zakup spektrometrów emisyjnych przenośnych, jak i stacjonarnych, które znajdują one zastosowanie w procesach produkcyjnych, w magazynach materiałów wsadowych do produkcji oraz w procesie kontroli jakości.

IN-SPECT

Oferta obejmuje sprzedaż urządzeń do przygotowania próbek, takich jak: prasy laboratoryjne i matryce. W naszym asortymencie znajdą Państwo ponadto stapiarki gazowe i elektryczne, młynki, szlifierki spektralne, szlifierko-polerki, frezarki do metali nieżelaznych.

W zakresie naszej działalności mieści się sprzedaż akcesoriów do analizy XRF, do których zaliczają się: miseczki aluminiowe, folie, lepiszcza, topniki do stapiania.

Sprzedajemy wyroby laboratoryjne z stopów platyny, irydu i złota. Oferujemy usługę recyklingu zużytych wyrobów platynowych oraz produkcję nowych z odzyskanych metali szlachetnych.

Uszkodzona parownica

Zużyta parownica przekazana przez klienta

Nowa parownica

Nowa parownica po usłudze recyklingu

Wszystkim laboratoriom, które posiadają stare lub uszkodzone wyroby ze stopów metali szlachetnych (Pt-Au, Pt-Ir oraz Pt-Rh), możemy zaoferować ich wymianę na wyroby nowe i w pełni wartościowe. Usługa ta polega na odzyskiwaniu metali z uszkodzonego wyposażenia oraz wytwarzanie z nich całkowicie nowych wyrobów. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Przedstawimy wstępną kalkulację usługi, z której skorzystało już wielu naszych klientów. Jest to zdecydowanie tańszy wariant niż sprzedaż starych wyrobów po cenie złomu, a następnie kupowanie nowych wyrobów.

Zapewniamy duży wybór wzorców analitycznych i fizykochemicznych – dobieramy je na podstawie wymaganego składu chemicznego.

Wzorce CRM

Oferujemy też szlifierko-polerki metalograficzne, których jesteśmy producentem oraz pełny zakres materiałów eksploatacyjnych do metalografii, takich jak:

  • tarcze do cięcia,
  • żywice do inkludowania próbek na zimno i na gorąco,
  • papiery ścierne samoprzylepne i magnetyczne,
  • sukna polerskie samoprzylepne i magnetyczne,
  • tarcze ścierne diamentowe,
  • systemy magnetyczne do montażu papierów i sukien ściernych,
  • specjalne systemy do montażu i łatwego demontażu samoprzylepnych papierów ściernych,
  • zawiesiny i spraye diamentowe do szlifowania i polerowania,
  • zawiesiny Si oraz Al 

Oferujemy również próbniki do pobierania próbek stałych, ciekłych, gazowych.